Gera szerződése lejár a londoni együttesnél, így a nyáron szabadon igazolhatóvá válik. Ezáltal pedig egyetlen egy klubnak sem kell milliókat fizetni a válogatott középpályásért.

A korábban megjelent információk szerint Gera nem szeretne a Premier League-ben maradni, szeretné magát kipróbálni Spanyolországban vagy Olaszországban, de Németország is szóba kerülhet: – Új kihívásra van szükségem, szerintem a La Liga és a Serie A is szóba kerülhet.

A magyar légiósokkal foglalkozó rovatunk szakértője, Sallói István is ezt javasolta a Sport365.hu tegnapi cikkében Gerának.

Angol források szerint Gerát már személyesen is megkereste a Newcastle United. A szarkák jelenleg a kilencedik helyen állnak a Premier League pontvadászatában, ezzel két  hellyel megelőzik Gera jelenlegi csapatát a Fulhamet. A csapat vezetőedzője a korábban a Charlton Athletic-nél edzösködő Pardew, igazi angol úriember hírében áll. A 49 éves szakember reméljük többet számítana Gerára, mint a wales-i Mark Hughes.

Pardew játékosként is szép karriert futott be, volt a Crystal Palace, a Charlton Athletic, a Tottenham Hotspur és a Reading játékosa is volt. Edzőként 2006-ban FA-Kupa győzelmet ünnepelhetett a Charltonnal, amikor heroikus küzdelemben, büntetőkkel győzték le a Liverpool FC-t.

A Newcastle tipikusan egy olyan támadó-középpályást, visszavont csatárt szeretne szerződtetni, aki méltó társa lehet a Kevin Nolan – Shola Ameobi csatárpárosnak, akik ketten együtt 17 gólt szereztek az idei bajnokságban. A Liverpoolba igazoló Andrew Carroll távozása nagy érvágás volt a csapatnak, ezért nagy szükség lenne egy gólerős támadóra, aki a középpályán is hasznosan tud futballozni. Lássuk be, Gera Zoltán jó fogás lenne.

Kevin emlékezetes gólja a 2010-es szezonból a Sheffield United ellen, de Gera is tud ehhez hasonlót, itt megnézheted.

A Newcastle United FC-t sokan a Toon azaz magyarul a Szarkák becenéven ismerik, amely 1892-ben lett alapítva a Newcastle East End és a West End egyesüléséből. Megalapításuk óta a St. James’ Park az otthonuk, amely közel 60 ezer néző befogadására alkalmas. A Newcastle négyszer nyert angol bajnokságot, de legutóbb 1927-ben. Legnagyobb sikerük a 2006-os UEFA Intertotó Kupa győzelem. A csapat 2010-ben jutott vissza a Premier League-be.

Sport365Lexikon – Klubnévjegy

A Newcastle United Football Club története:

A Newcastle United 1892 decemberében alapult a Newcastle East End és a Newcastle West End összevonásával. A két klub korábban rivalizált egymással, de a West End pénzügyi gondjai miatt kénytelen volt belemenni a felajánlott üzletbe. Az egyezséghez hozzátartozott, hogy az új klub a West End stadionját, a St. James’ Parkot fogja használni. Az egyesítéskor olyan nevek merültek fel, mint a Newcastle Rangers vagy a Newcastle City, de végül a Newcastle United lett a győztes.

Négy bajnokságot nyertek a Szarkák, de legutóbb 84 éve ünnepelhettek

Az 1900-as években a gárda háromszor is megnyerte a bajnokságot (1905, 1907, 1909). A kupasorozatokban is sikeresek voltak, 1905-ben, 1906-ban, 1908-ban, 1910-ben és 1911-ben is bejutottak az FA Kupa döntőjébe, de csak 1910-ben, a Barnsley ellen tudtak diadalmaskodni. Azonban ebben a sikeres időszakban is elszenvedtek egy hatalmas vereséget, éppen nagy riválisuktól, a Sunderlandtől kaptak ki 9-1-re az 1908/09-es idényben. A mai napig ez a Fekete Macskák legnagyobb győzelme.

Az I. világháború után, 1927-ben megnyerték negyedik és máig utolsó bajnoki címüket. 1924-ben ismét bejutottak az FA Kupa fináléjába, ahol legyőzték az Aston Villát. Ekkor olyan játékosok erősítették a csapatot, mint Hughie Gallacher, Neil Harris, Stan Seymour vagy Frank Hudspeth.

Az 1950-es években a United háromszor is megnyerte az FA Kupát. 1951-ben a Blackpoolt 2-0-ra, egy évvel később az Arsenalt 1-0-ra, 1955-ben pedig a Manchester Cityt 3-1-re verték. A korszak két leghíresebb játékosa Jackie Milburn és Bobby Mitchell volt.

Mindenki a Newcastle-től félt a 60-as években

1962-ben a klub korábbi legendás játékosa, Joe Harvey lett a menedzser és Stan Seymourt tette meg asszisztensévé. Megkezdték az idő közben meggyengült gárda újjáépítését és 1965-ben a Szarkák meg is nyerték a másodosztályt. Ezt követően rendkívül kiszámíthatatlanok lettek, mindig képesek voltak legyőzni a legjobbakat, de a helyezéseikben általában nem mutatkozott meg az erejük.
Wyn Davies a Vásárvárosok Kupája-trófeával 1969-ben.

Harvey irányítása alatt 1968-ban a csapat kvalifikálta magát a Vásárvárosok Kupájára és sokak meglepetésére meg is nyerte azt. Menetelésük során megverték a Sporting Lisszabont, a Feyenoord Rotterdamot, a Real Zaragozát és a Rangerst. A döntőben az Újpest volt az ellenfelük, akiket összesítésben 6-2-re vertek. A United kezdett megbízhatóvá válni, ezt az egyik legendás 9-esüknek, Wyn Daviesnek is köszönhették.

A nemzetközi sikert követő években több olyan játékos is feltűnt a csapatban, akik aztán közönségkedvencé váltak, például Jimmy Smith, Tony Green, Terry Hibbitt vagy Malcolm Macdonald. Utóbbi beceneve „Supermac” volt, aki még mindig az egyik legnépszerűbb játékos a szurkolók körében. Az ő góljai 1974-ben és 1976-ban is bejuttatták a fekete-fehéreket a Wembley Stadionba. Előbb a Liverpool elleni FA Kupa-döntő, majd a Manchester City elleni Ligakupa-döntő miatt léphettek pályára Anglia leghíresebb stadionjában, de egyik alkalommal sem gazdagodtak trófeával. Kisebb fajta vigaszt a Texaco Kupa 1974-es és 1975-ös elhódítása jelentett számukra.

Az 1980-as évek kezdetétől a Szarkák formája drámaian romlott és hamar a másodosztályban találták magukat. Harvey távozott a kispadról, majd Gordon Lee lett a menedzser, ezt követően Richard Dinnis és Bill McGarry is megfordult a csapatnál, de az igazi változást Arthur Cox kinevezése hozta. Ő juttatta vissza a csapatot az élvonalba, irányítása alatt Kevin keegan volt a legfontosabb játékos a St. James’ Parkban. Cox után Jack Charlton, Willie McFaul és Jim Smith is irányította a Szarkákat, de 1989-ben ismét kiestek.

Keegan visszatért, de így is majdnem kiestek

Keegan 1992-ben visszatért a gárdához menedzserként, Osvaldo Ardiles-t váltva. A Newcastle nem a feljutásért, inkább a kiesés elkerüléséért küzdött ebben az időben. Az 1991/92-es szezon végén úgy sikerült bent maradniuk, hogy az utolsó két meccsüket megnyerték a Portsmouth és a Leicester City ellen. Mint kiderült, az utolsó forduló többi eredménye úgy alakult, hogy, ha a Rókáktól kikaptak volna, akkor is bent maradnak.

A következő szezon remekül indult a számukra, első 11 meccsüket sorozatban megnyerték, nem voltak messze a rekordtól, ami 13 győzelemből áll, de 1-0-ra kikaptak a Grimsby Towntól. Remek támadójátékuknak köszönhetően bajnokok lettek a másodosztályban. Elsőségüket éppen a Grimsby Town ellen biztosították be. Így tehát feljutottak a Premier League-be.

Keegan alatt továbbra is látványosan játszottak a Szarkák és rögtön a feljutás után harmadik helyen zártak. A Sky televíziós csatorna ebben az időben a „Szórakoztatók” becenevet ragasztotta a csapatra. Az 1994/95-ös idényben a Newcastle eladta egyik legjobb csatárát, Andy Cole-t a Manchester Unitednek. Ebben a szezonban hatodikok lettek.

Milliók és kiesés a Championshipbe

A Cole-ért kapott pénzből a fekete-fehérek 1995/96-ban új játékosokat igazoltak, David Ginola és Les Ferdinand is ekkor került a St. James’ Parkba. Nagyon közel kerültek ahhoz, hogy 1927 után ismét megnyerjék a bajnokságot, egy ponton például 12 pontos előnyük volt a Manchester Uniteddel szemben, de a Vörös Ördögök végül megelőzték őket. Ebben az évadban került sor a Liverpool ellen látványos 4-3-as vereségre, melyet máig többen a Premiership legjobb meccsének tartanak. 1996. július 30-án a United akkor világrekordnak számító 15 millió fontért leigazolta Alan Shearert. A csapat az 1996/97-es szezonban is második lett. Keegan közben távozott, rövid időre Kenny Dalglish és Ruud Gullit is leült a kispadra, majd érkezett Sir Bobby Robson, aki hosszabb távon maradt. Első hazai meccsén a gárda 8-0-s győzelmet aratott a Sheffield Wednesday fölött, ami máig a legnagyobb hazai sikerük. Több szép eredményt is elértek, ami segített a biztonságos bent maradásban. A 2001/02-es idényben aztán ismét bajnokesélyesek lettek, végül a negyedik helyen végeztek, ami elég volt a BL-kvalifikációhoz. Robsont végül 2004-ben kirúgták, mivel akkor nem sikerült a BL-be juttatnia csapatát.

Graeme Souness lett Robson utódja, de nem ért el kiemelkedő eredményeket és a szurkolók sem szerették különösebben, a vezetőség 2006. február 2-án vált meg tőle. Legemlékezetesebb tette Michael Owen leigazolása volt. Glenn Roeder lett az új vezetőedző, nem sokkal később Alan Shearer megdöntötte Jackie Milburn gólrekordját, majd a szezon végén visszavonult. A csatár összesen 206 gólt szerzett a Newcastle-ben. Annak ellenére, hogy a 2005/06-os idény befejezése jól sikerült, a következő kezdete már nem volt ilyen fényes és Roedernek mennie kellett. 2007. május 15-én Sam Allardyce ült le a kispadra, de kicsivel több, mint fél év múlva távoznia kellett. Kevin Keegan 1997 után visszatért a csapathoz, ami sok szurkoló szemében népszerű döntés volt a vezetők részéről.

Gera esetleg Newcastle-be szerződése esetén csapattársa lehetne Kádár Tamásnak is, aki jelenleg kölcsönben szerepel a Huddersfield TFC-ben.

Most te is beleszólhatsz Gera karrierjébe. Szavazz nálunk és döntsd el, hogy Gera Zoltán hol folytassa karrierjét.

P.B.